Основною метою діяльності "Просвіти" з часів заснування є утвердження української національної ідеї, утвердження державної української мови, розвиток національної культури, відродження історичної пам'яті, формування національної свідомості та піднесення духовності і добробуту українського народу.
Інтернет уже давно є невід`ємною частиною суспільного життя в багатьох країнах світу, включаючи Україну. Тому «Просвіта» поширює свою діяльність навіть у сфері веб-технологій. Це дає змогу покращити комунікативні можливості просвітян і дозволяє прихильникам «Просвіти» в різних куточках світу стежити за перебігом подій в Україні, знайомитися і спілкуватися між собою.
Ми, просвітяни кінця ХХ - початку XXI століття, мусимо усвідомити становище української нації в постійно змінюваному світі, бачити її перспективу, її спроможність віднайти свій власний шлях розвитку.
У "Просвіту" люди приходять не на один день, це робота на ціле життя, це доля - бути просвітянином.
Володимир Базилевський. Замінований рай
Мова: Українська Рік видання: 2018 Кіл-ть сторінок:...
Цей день в українській історії
1 грудня 1918
Народився Платон Майборода, український композитор, автор пісень («Білі каштани», «Пісня про рушник»), музики до кінофільмів.
1 грудня 1930
Народився Роман Федорів, український письменник.
1 грудня 1187
Пішов з життя Ярослав Осмомисл, галицький князь, оспіваний у «Слові о полку Ігоревім»
1 грудня 1986
Пішов з життя Юрій Тимошенко (Тарапунька), артист української естради.
1 грудня 1913
Народився Платон Воронько, український поет
1 грудня 1717
Народився Григорій Кониський, український письменник та церковний діяч.
1 грудня 1981
На Чорнобильській АЕС став до ладу 3-й енергоблок потужністю 1 млн кВт.
1 грудня 1990
У Києві розпочався установчий з'їзд Партії демократичного відродження України (згодом на її базі виникла Народно-демократична партія, а частина членів приєдналися до ПРП).
1 грудня 1595
За однією з гіпотез народився Богдан Зіновій Хмельницький, гетьман України.
1 грудня 1991
Більше 90 % відсотків з 32-х мільйонів громадян України, що 1 грудня 1991 року взяли участь у Всеукраїнському референдумі, висловилось за незалежність своєї країни. Одночасно з референдумом проводились і вибори Президента, на яких перемогу здобув Леонід Кравчук, в недалекому минулому секретар ЦК Компартії України. За нього проголосувало більше 61 % виборців. Демократична опозиція колишньому чільному функціонеру Компартії не змогла виробити єдиної виборчої стратегії, і найбільш реальний суперник