У всiх народiв мова - це засiб спiлкування, у нас це - фактор вiдчуження. Не iнтелектуальне надбання столiть, не код порозумiння, не першоелемент лiтератури, а з важкої руки Iмперiї ще й досi для багатьох - це ознака нацiоналiзму, сепаратизму, причина конфлiктiв i моральних травм. [Лiна Костенко]
Показ фільмів режисера Івана Кавалерідзе відбудеться з участю Національного центру Олександра Довженка та Державного агентства України з питань кіно.
Згадане Державне агентство вже долучилося до виходу книги
«Українське німе/Класика українського німого кіно/UkrainianRe-vision/UkrainianSilentFilmClassics (ВУФКУ 90 років)».
У книзі розповідається і про Івана Кавалерідзе (матеріал Сергія Тримбача про фільм «Перекоп»). У цій кінострічці знялися актори: Степан Шагайда, Іван Твердохліб, Василь Красенко, Оксана Підлісна, Сергій Мінін, Семен Свашенко, Катерина Осмяловська,
Сайт www.inthefog-movie.com розповідає про другий ігровий фільм режисера Сергія Лозниці, автора документальних стрічок та фільму «Счастье мое» (конкурсна програма Cannesfilmfestival).
Новий фільм розповідатиме про окуповану 1942 року Білорусь: людям доводиться стати перед складним вибором під час боротьби партизанів із регулярними армійськими частинами.
Попередня кінострічка Сергія Лозниці вироблена у співпраці з українською стороною (копродукція). В ній брав участь оператор Адріан Муту з Румунії.
Сергій Лозниця відомий також своєю обізнаністю із академічною філософією (дивіться його інтерв’ю газеті «День» на сайті www.day.kiev.ua ).
"Чардинін 140" – серія ретроспективних показів формату "німе кіно + жива музика", у рамках яких будуть показані найкращі зі збережених фільмів режисера. Фільми демонструватимуться в живому супроводі київських музикантів у кінотеатрі "Жовтень".
Петро Чардинін – піонер російської та української кінематографії, один із найбільших режисерів перших двадцяти років вітчизняного кінематографу. У 2012 році світ відзначає 140-ліття народження митця.
В запропонованих для перегляду стрічках в головних ролях Амвросій Бучма та Віра Холодна.
Запрошуємо на прем’єрний показ документального фільму Віталія Загоруйка "Служба Безпеки ОУН. Зачинені двері".
Захід відбудеться 7 лютого (вівторок) о 19:00 в Будинку Кіно за участю режисера фільму Віталія Загоруйка.
Це перша документальна стрічка про діяльність найбільш засекреченого відділу Організації Українських Націоналістів.
"Автор, залучивши спеціалістів із Центру досліджень визвольного руху, Галузевого державного архіву СБУ та спираючись на спогади колишніх членів ОУН, висвітлив складну сторінку історії організації професійно і неупереджено" - прокоментував стрічку історик, екс-голова архіву СБУ Володимир В'ятрович.
Організатори: Конгрес Українських Націоналістів, Молодіжний Націоналістичний Конгрес, ВО "Свобода".
У зв"язку із загрозою зникнення з Хрещатика споконвічної книгарні "Сяйво" поети-двотисячники вирішили почитати вірші просто неба, поруч з книгарнею. Справа в тім, що провести цю поетичну акцію в приміщення наразі неможливо: крамниця забарикадована, вікна наглухо заварено а біля входу, просто на тротуарі, легендарне "Сяйво" затуляють величезні вантажівки. Захопивши приміщення, працівникам книгарні не дали навіть одягтися і забрати особисті речі. Чим же тут зарадять вірші? Чи не наївно сподіватися, що від пронизливого хорея рейдери раптом розчуляться і стануть додержуватись законів України? Так, це наївно, але всі інші методи привернути увагу громадськості до цього свавілля не більш дієві: журналісту, що фотографував події, нові "мешканці" крамниці зламали палець, до іншого застосували газову атаку, міліція жодним чином не реагує на зухвале порушення закону, та навіть ДАІ "не помічає" оригінального методу паркування КРАЗів на тротуарах центральної столичної вулиці. В нашій країні вже нема жодної телепрограми про книжки. На радіостанціях такі теж остаточно зникли. Нема ліку тим книгарням, що зачинили останнім часом, а їх приміщення застосували для більш комерційних цілей. "Сяйво" є не лише яткою з хорошим асортиментом книжок, не лише "книгарнею письменників", а й своєрідною "родимкою" Києва. Звісно, це не наша справа. Хай власники зі своїми юристами розбираються. Тільки незабаром замість книгарень виростуть нові МакДаки, бутіки з італійським одягом з-під Броварів, а разом з ними у нав"язаному контексті виросте і нове покоління, від якого, власне, залежить наше майбутнє. Отже, читаймо вірші! Не стій осторонь, просто прийди і подивись, щоб було зрозуміло – ВСІ БАЧАТЬ. Середа, 24 лютого, 13-00. Акредитація:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду
- Юлія Бурковська, директор видавництва "Маузер" (0634979108)