Помилка
ЗДОБУТКИ СЕВАСТОПОЛЬСЬКИХ ПРОСВІТЯН Друк
Анатолій Пікуль
Написав Ірина КРЯЖЕВА, м. Севастополь   
Вівторок, 08 квітня 2008, 09:52

Великим здобутком Севастопольського об’єднання ВУТ “Просвіта” ім. Тараса Шевченка стало нагородження голови Володимира Проценка відзнакою “За вагомий внесок у розвиток української літератури та драматургії” Міністерства культури і туризму.
Нагородження відбулося на святковому вечорі до Дня працівника культури і народного мистецтва в Севастопольському драматичному театрі ім. О. В. Луначарського.
Володимир Проценко бере участь у розбудові незалежної України, координує політичне і громадське життя українців у Севастополі, керує міською політичною організацією Конґресу Українських Націоналістів і об’єднанням ВУТ “Просвіта” ім. Тараса Шевченка. З 2003 року — головний редактор єдиної у місті україномовної газети “Дзвін Севастополя”, керівник філії видавництва СТ “Просвіта”, поет і прозаїк. Із-під його пера вийшли поетичні збірки “Ой, не тужи”, “Подих вічності”, “Енергія землі”, “Козацька Рада”, “Кохання — вічний двигун життя”, “Сповідь чорноморського птаха”, збірник пісень “Севастополю”, історичні нариси “Тенета Кримської війни”, “Древні витоки села Тарасівки”. Нині в газеті “Дзвін Севастополя” друкується його повість “Азаровщина”.
Чимало творів Володимира Проценка покладено на музику, вони стали переможцями багатьох фестивалів і конкурсів. Створено відеокліпи, що транслюються на ТРК “Бриз”.
Володимир Проценко працює і над збагаченням української літератури. Його переклади творів з російської, німецької та англійської літератур добре знані. Перу Володимира належить низка розвідок про Т. Шевченка, Лесю Українку та севастопольських письменників Дмитра Вітюка і Валька Кравченка. Володимир Проценко (в літературі Володимир Чорномор) — лауреат літературно-мистецької премії імені адмірала Ярослава Окуневського громадського комітету Військово-Морських Сил ЗС України та лауреат Всеукраїнського конкурсу на кращий літературний твір письменника-севастопольця “Золоте перо України” Міністерства культури і туризму України.
Севастопольські просвітяни щиро вітають Володимира Миколайовича з нагородою і бажають йому подальших творчих успіхів.

Слово Просвіти